GERIATRICKÉ  CENTRUM

Týniště nad Orlicí

Kontakt

Geriatrické centrum
Turkova 785
Týniště nad Orlicí
517 21

 

tel.: 494 371 380

tel.: 494 372 290

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

DA logo ZPDA design 2

Přihlášení

Dům s pečovatelskou službou (DPS)

 

Byty zvláštního určení, v majetku města Týniště nad Orlicí (dále jen „byty v DPS“) se rozumí byty, které jsou určeny pro bydlení občanů se zdravotním postižením a seniorům.

V Geriatrickém centru je k dispozici 20 těchto bytů sestávajících se z jednoho pokoje, předsíně a sociálního zařízení o velikosti cca 26m2. V každém bytě je umístěna malá kuchyňská linka, ostatní vybavení bytu je ponecháno na každém nájemci. K dispozici je vybavená společná kuchyňka na každém patře. Drobné opravy si obyvatelé bytů DPS zajišťují sami.

 

Zájemce o přidělení bytu si musí podat písemnou žádost. Formulář žádosti a základní informace poskytují vedoucí pracovníci v kancelářích GC, a jsou také k dispozici v souborech ke stažení. Při naplněné kapacitě DPS je žádost zařazena do evidence žádostí o přidělení bytu v DPS. V případě uvolnění bytu je vybrán nový uživatel na základě sociálního šetření, aktuálního zdravotního stavu a následném projednání a doporučení zdravotně-sociální komise radě města, která o přidělení bytu s konečnou platností rozhodne.

 

Přidělení bytů v Domě s pečovatelskou službou (DPS) v Geriatrickém centru se řídí Směrnicí, kterou se stanovují pravidla pro přidělování bytů zvláštního určení v domech s pečovatelskou službou v Týništi nad Orlicí schválenou radou města Týniště nad Orlicí usnesením č. 69 ze dne 15. 5. 2017.

 

Na uzavření nájemní smlouvy na byt v DPS není právní nárok.   Byty v domě s pečovatelskou službou


   Společná kuchyňka v DPS

Copyright © 2014. All Rights Reserved.

Právě přítomno: 87 hostů a žádný člen